Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dom Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie Dom Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie

Niecodzienny dzień w Domu Pomocy Społecznej w Konstancinie

Utworzono dnia 26.10.2016
Czcionka:

W dniu 7 października 2016 r. miało miejsce niecodzienne zdarzenie w  Domu Pomocy Społecznej w Konstancinie – pracownicy Firmy biofarmaceutycznej  Pfizer Polska Spółka z o. o. z Warszawy przyjechali na cały dzień,  aby społecznie popracować na rzecz placówki.

Prace wolontariuszy polegały na pomalowaniu ścian pomieszczeń  stołówki, sali rehabilitacyjnej i pracowni edukacyjnej. Oprócz wkładu pracy firma zakupiła  niezbędne do wykonania tych prac narzędzia i farby. W pracach malarskich pomieszczeń dzielnie wspierali wolontariuszy mieszkańcy Domu.

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez Firmę dla mieszkańców, była prezentacja wykonania japońskiego przysmaku sushi przez mistrza kuchni z renomowanej warszawskiej restauracji. Mistrz kuchni zademonstrował mieszkańcom Domu różne sposoby przygotowania  przysmaku oraz opowiadał bardzo ciekawie o historii tej egzotycznej potrawy. Na koniec prezentacji mieszkańcy Domu instruowani przez mistrza kuchni, sami wykonywali smakowite sushi z dostarczonych przez restaurację produktów. Równolegle część mieszkańców była zaangażowana w przygotowanie i wypiek według przepisu wolontariuszy słodkich, smakowitych ciasteczek.

Dla mieszkańców Domu dzień ten pozostanie na długo w pamięci a odświeżone, pomalowane na pastelowe kolory pomieszczenia przypominają o tej niecodziennej inicjatywie Firmy Pfizer Polska z Warszawy.

Pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia była Dyrektor  Działu Chorób Rzadkich Pani Katarzyna Snarska, której tą drogą  chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować za wspaniałą inicjatywę. Wielkie podziękowania kierujemy również do pracowników Firmy Pfizer, gdyż bez nich, bez ich pomocy i zaangażowania na rzecz naszych mieszkańców podjęta inicjatywa nie przyniosłaby tak wspaniałych efektów.

Jeszcze raz dziękujemy i oczekujemy dalszych pomysłów dla naszych Mieszkańców, gdyż cały czas wspominają i żyją tym dniem.    

GALERIE:

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny