Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dom Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie Dom Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie

Teatrzyk z Krakowa

Utworzono dnia 23.02.2017
Czcionka:

W styczniu 2017 roku Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Konstancinie mieli możliwość obejrzenia dwóch przedstawień teatralnych przygotowanych przez Grupę Teatralną z Krakowa. Pierwsze przedstawienie "Czas Bożego Narodzenia - wspomnienie" przedstawiało zwyczaje związane z okresem Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku. Mieszkańcy z zainteresowaniem wysłuchali inscenizacji opisujących między innymi wróżby związane z tym magicznym czasem a nawet uczestniczyli w niektórych przedstawionych wróżbach.

Drugie przedstawienie zaprezentowane Mieszkańcom przez artystów z Krakowa - "Przez bajki w świat" składało się ze znanych wierszy dla dzieci Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Mieszkańcy świetnie się bawili przy znanych wierszach między innymi o Stonodze, babci i kurce {wiersz Tuwima - "W aeroplanie"} czy też na finał "Rzepce" { Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie...}. Do inscenizacji "Rzepki" zostali zaproszeni przez aktorów Mieszkańcy i Pracownik Domu. Aby bardziej wczuć się w otrzymane role uczestnicy inscenizacji dostali odpowiednie rekwizyty:babcia - chustkę, żabka - zielony wizerunek głowy żaby nałożony na głowę Mieszkańca, bociek - charakterystyczną głowę z dziobem tego ptaka, kotek - głowę kota, pies Mruczek - głowę psa itp. Inscenizacja "Rzepki" wywołała prawdziwy aplauz wszystkich Mieszkańców oglądających to przedstawienie.

Na koniec warto dodać, że Mieszkańcy mogli obejrzeć przedstawienia dzięki hojności Opiekuna prawnego jednego z Mieszkańców. W imieniu Mieszkańców i Dyrekcji Domu chcieliśmy tą drogą serdecznie podziękować Tej Osobie.   

 

GALERIE:

Teatrzyk z Krakowa

Teatrzyk z Krakowa

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny